בניית אתרים באלמנטור: מעל 20 יתרונות וחסרונות בכתבה אחת

בעידן הדיגיטלי שבו אנו חיים, ישנה דרישה גוברת לבניית אתרים איכותיים ומקצועיים. אחד מהכלים הפופולריים בתחום הוא האלמנטור, עורך עמודים ויזואלי (Page Builder) המתמקד בפיתוח אתרים בפלטפורמת וורדפרס. אלמנטור מציע מגוון פתרונות שיכולים להיות מועילים ליזמים, בעלי עסקים קטנים וגדולים כאחד. במאמר זה, נבחן את היתרונות והחסרונות של בניית אתרים באמצעות אלמנטור, כך שתוכלו להחליט האם זהו הכלי המתאים בשבילכם.

הקדמה:

בערת האלמנטור ניתן לבנות ולעצב אתר אינטרנט גם ללא ידע רב בקוד או תכנות בעזרת שיטה הנקראת Drag And Drop. ואיך אפשר בלי חברה ישראלית אשר תוביל בנישה? החברה Pojo פיתחה תוסף אלמנטור ״Elementor״ לוורדפרס.

חברה נוספת אשר נחשבת לאחת המובילות בשוק ועובדת בשיטה דומה של תבניות והדבקה של אלמנטים היא wix. היתרון של וורדפרס על ויקס שבוורדפרס תוכלו לעשות שינויים גם בקוד והקידום בגוגל אפקטיבי יותר עם וורדפרס.

אלמנטור הוא חינמי אך אם רוצים פיצ'רים מיוחדים אזי האפשרות הזאת בתשלום ELEMENTOR PRO.

יתרונות וחסרונות של אלמנטור:

נתחיל עם 12 היתרונות:

 1. מאוד נוח לשימוש – בעזרת אלמנטור תוכלו לבנות אתרים מרשימים גם אם אתם לא מתכנתים (אבל התהליך דורש לימוד).
 2. מהיר יותר מאשר כתיבת קוד: בניית אתר באמצעות אלמנטור מקל על התהליך ומקצר את זמן הפיתוח ברוב המקרים הסטנדרטיים. באמצעות תוסף אשר מאפשר ליצור עמודים ולעצב אלמנטים בקלילות ובמהירות, במקום לכתוב קוד מקצועי מאפס. כך ניתן להשיג תוצאות מרשימות בזמן קצר יותר ובמינימום מאמץ.
 3. ניתן לראות את העיצוב באופן מיידי.
 4. כל אחד יכול להיות מעצב.
 5. קל לשימוש: אלמנטור מאפשר למשתמשים לבנות ולעצב את אתר האינטרנט שלהם בצורה קלה ואינטואיטיבית, באמצעות גרירה ושחרור של רכיבים גרפיים על גבי קנבס.
 6. תבניות מוכנות (Elementor Kits): מגוון רחב של תבניות מוכנות שניתן להתחיל להשתמש בהן כבסיס לאתר האינטרנט שלכם ולהתאים אותן לצרכים שלכם.
 7. חיבורים עם תוספים נוספים: אלמנטור משתלב בקלות עם מגוון רחב של תוספים ומאפשר להרחיב את פונקציונליות האתר בקלות.
 8. שליטה על עיצוב האתר: אלמנטור מאפשר שליטה מלאה על עיצוב האתר, החל מהפונטים, צבעים ורקעים, וכלה ברכיבים כמו כפתורים ועוד.
 9. תמיכה בעברית (Right-To-Left) – התמיכה ב-RTL מאפשרת למעצבים ולמפתחים ליצור אתרים שמתאימים ומותאמים גם לשפה העברית ולהבטיח חווית משתמש טובה ומקצועית לקהל היעד.
 10. תמיכה בריספונסיביות: אתרים שנבנו באמצעות אלמנטור מותאמים באופן אוטומטי למסכים שונים ובכך מבטיחים חוויית משתמש מעולה על כל מכשיר.
 11. אתרים דינמיים: אלמנטור מאפשר למשתמשים ליצור אתרים דינמיים ואינטראקטיביים בקלות, כגון שילוב טפסים, מפות, תגובות, וממשקים עם מסדי נתונים ו-APIs. כך ניתן להציע תכנים משתנים ומותאמים אישית למבקרים באתר.
 12. מצויין לבעלי תקציב לא גבוה שכאן ניתן לבנות אתר במחיר נמוך ובמהירות.

חסרונות:

 1. חלק מן הפיצ'רים בתשלום ויש צורך לחדש פעם בחודש או בשנה.
 2. האתר יהיה איטי יותר – אחד מהחסרונות הנפוצים בשימוש באלמנטור הוא שהאתר עשוי להיות איטי יותר במיוחד אם עושיפם דברים לא נכנונים מבחינה טכנית. הגורם הזה עשוי להשפיע על ביצועי קידום האתר (SEO) ולהוריד את התוצאות האורגניות שלו במנועי החיפוש. זה קורה בשל הקוד הנוסף (HTML, CSS ו-JavaScript) שאלמנטור מייצר ומשלב באתר, וכתוצאה מכך, זמן טעינת הדף עשוי להאריך ולפגוע בחווית המשתמש ובדירוג האתר במנועי החיפוש.
 3. עקומת למידה: למרות ש-Elementor תוכננה להיות ידידותית למשתמש, מתחילים עשויים עדיין להתמודד עם עקומת למידה כאשר מנסים להבין את הממשק וכיצד להשתמש בכל התכונות הזמינות ביעילות.
 4. התאמה אישית מוגבלת: בעוד ש-Elementor מציעה הרבה אפשרויות התאמה אישית, ייתכנו מקרים שבהם הבונה לא מספק את בקרת העיצוב המדויקת או הפונקציונליות הדרושה לכם במקרים כאלה, ייתכן שתצטרך להסתמך על קוד מותאם אישית או תוספים של צד שלישי.
 5. תלות: אתרים שנבנו באמצעות Elementor יכולים להיות תלויים בתוסף. אם תחליטו לעבור לבונה דפים אחר או להשבית את Elementor, אתה עלול להיתקל בבעיות עם פריסות שבורות או תוכן חסר.
 6. בעיות תאימות: למרות ש-Elementor תואם לרוב ערכות הנושא והתוספים של וורדפרס, יכולים להיות מקרים שבהם זה לא יעבוד בצורה חלקה עם ערכות נושא או תוספים מסוימים, מה שיוביל להתנגשויות או שגיאות.
 7. תמחור: הגרסה החינמית של Elementor מציעה מגוון תכונות, אך ייתכן שתצטרך לשדרג לגרסת Pro כדי לגשת לאפשרויות מתקדמות יותר. המחיר עבור Elementor Pro יכול להיות חיסרון עבור משתמשים בתקציב מצומצם.
 8. עדכונים ובאגים: ל-Elementor, כמו כל תוכנה, יכולים להיות באגים או בעיות תאימות עם עדכונים חדשים. משתמשים עשויים לחוות שיבושים זמניים או יצטרכו להמתין לתיקונים כדי לפתור בעיות.
 9. פחות מתאים לפרויקטים מורכבים: הכלי עצמו מצוין לאתרים קטנים עד בינוניים, אך ייתכן שהיא לא הבחירה הטובה ביותר עבור פרויקטים גדולים ומורכבים באינטרנט הדורשים פונקציונליות מותאמת אישית או פיתוח נרחב. במקרים אלה, פתרון מותאם אישית באמצעות כתיבת קוד עשוי להיות עדיף.

תשובות לשאלות פופולריות

מה ההבדל בין אלמנטור ל- ACF (שדות מיוחדים)?

אלמנטור ושדות מותאמים אישית (ACF) הם שני תוספים פופולריים המשמשים בפיתוח אתרים בוורדפרס, אך הם משרתים מטרות שונות ויש להם תכונות שונות.

אלמנטור:

 1. מטרה מרכזית: אלמנטור הוא בונה דפים ויזואלי לוורדפרס, שמטרתו לפשט את תהליך היצירה והעיצוב של אתרים ללא צורך בידע בקידוד.
 2. פונקציונליות: אלמנטור מאפשר למשתמשים לעצב דפי אינטרנט על ידי גרירה ושחרור של אלמנטים על קנבס. הוא מציע מגוון של ווידג'טים ואלמנטים עיצוביים, כגון כותרות, תמונות, כפתורים, טפסים ועוד.
 3. התאמה אישית: מספקת אפשרויות התאמה אישית שונות, כולל עיצוב רספונסיבי, תבניות מובנות מראש ותמיכה ב-CSS מותאם אישית.
 4. ממשק משתמש: ידידותי למשתמש ואינטואיטיבי המאפשר למשתמשים לערוך ולראות תצוגה מקדימה של העיצובים בזמן אמת.

שדות מותאמים אישית מתקדמים (ACF):

מטרה מרכזית: תוסף וורדפרס שנועד להרחיב את פונקציונליות ברירת המחדל של שדות מותאמים אישית, ולאפשר למפתחים ליצור ולנהל שדות מותאמים אישית ומטא-תיבות בצורה יעילה ונוחה יותר.

פונקציונליות: ACF מאפשרת למשתמשים ליצור שדות מותאמים אישית עבור סוגי תוכן שונים, כגון פוסטים, דפים וסוגי פוסטים מותאמים אישית. שדות מותאמים אישית אלו יכולים לאחסן מידע נוסף (מטא נתונים) הקשור לתוכן, ולספק גמישות רבה יותר בהצגת וניהול נתונים באתר.

התאמה אישית: ACF מאפשרת למפתחים ליצור מגוון רחב של סוגי שדות מותאמים אישית, כגון טקסט, תמונה, קובץ, בוחר תאריכים ועוד. זה גם תומך בלוגיקה מותנית להצגת שדות בהתבסס על תנאים מסוימים.

ממשק משתמש: ACF מכוון יותר למפתחים ודורש ידע מסוים בפיתוח PHP ו- WordPress. התוסף משתלב עם אזור הניהול של וורדפרס, שבו מפתחים יכולים ליצור ולנהל שדות מותאמים אישית.

האם כדאי לבנות אתר עם אלמנטור?

התשובה תלויה במגוון סיבות "האם כדאי" כמו הכישורים הטכניים שלכם, זמן עקומת לימוד והתקציב שיש ברשותכם.

להלן נקודות עיקריות למחשבה:

 1. עקומת לימוד – אם אין לכם ניסיון בקידוד או בפיתוח אתרים, אלמנטור מציע פתרון נוח וידידותי למשתמש, שמאפשר לכם לבנות ולעצב את האתר שלך בצורה ויזואלית. אך אם זאת, צריך קצת ידע מקדמים איך לבנות אתר נכון. לכן תצטרכו להשקיע בבנית אתר בפעם הראשונה מספר רב שעות שיכול לנוע בין 20 ל- 80 עד קבלת תוצאה סבירה או טובה.
 2. אם אין לכם ניסיון בקידוד או בפיתוח אתרים, אלמנטור מציע פתרון נוח וידידותי, שמאפשר לכם לבנות ולעצב את האתר שלכם בצורה ויזואלית.
 3. אלמנטור מציע גרסה חינמית עם יכולות בסיסיות וגרסת פרו בתשלום, שמציעה תכונות מתקדמות יותר.
  אם יש לכם תקציב מוגבל, עדיין תוכלו ליהנות מיכולות רבות של הגרסה החינמית.
 4. אלמנטור מתעדכן באופן שוטף ומציע תמיכה טובה למשתמשים, כולל מדריכים וקהילת משתמשים פעילה.
 5. אף על פי שאלמנטור עשוי להאט את זמן טעינת האתר במקרים מסוימים, ישנן דרכים לשפר את ביצועי האתר ולהימנע מהשפעות שליליות על קידום האתר (SEO).

בסופו של דבר, עליכם לשקול את היתרונות והחסרונות של אלמנטור בהתאם לציפיות שלכם. אם אתם מחפשים פתרון קל ומהיר לשימוש עם יכולות עיצוב, זה הכלי בשבילכם!

כמה עולה לבנות אתר אינטרנט עם וורדפרס בשילוב אלמנטור?

אין תשובה קבועה לגבי העלות של בניית אתר וורדפרס, שכן המחיר תלוי במספר גורמים כמו כמות: מספר העמודים הכולל של האתר, הזנת תוכן ותמונות, עיצוב הרכיבים הנוספים שברצונכם להוסיף. להלן טבלה עם טווחי מחירים משוערים:

כמות עמודים/דפיםעיצוב עצמאי/תבניות מוכנותעיצוב מקצועי של מעצב
1-51800 – 2800 שקל4900 – 6900 שקל
6-103900 – 7900 שקל9900 – 17900 שקל
11-205300 – 14900 שקל17900 – 24900 שקל
שימו לב שהמחירים המוצגים בטבלה הם משוערים ויכולים להשתנות בהתאם למי שמבצע את העבודה. בנוסף, המחירים עשויים לשנות בהתאם לדרישות נוספות כמו תוספים מיוחדים, שימוש בתבניות פרימיום או הוספת תכונות תוכן או פונקציונאליות מיוחדות.

לסיכום

Elementor הוא בונה דפים חזותי שמטרתו לעצב וליצור דפי אינטרנט, בעוד ACF מתמקדת בהרחבת פונקציונליות שדות מותאמים אישית עבור מפתחים לניהול תוכן ומטא נתונים נוספים. ניתן להשתמש בשני הכלים יחד ליצירת אתרים דינמיים וגמישים יותר בוורדפרס.

   OKO חברת שיווק דיגיטלי
   Logo
   Subscribe to our newsletter

   Sign up to receive updates, promotions, and sneak peaks of upcoming products. Plus 20% off your next order.

   Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue